2011. december 12., hétfő

Mesébe illő befejezés - Győzelemmel búcsúzott a veterán sprinter

176 alkalommal versenyzett

fotó: hudsonhorses.co.uk
Győzelemmel fejezte be pályafutását az Írországban tenyésztett 14 éves herélt, The Tatling. Első versenyét még 1999. májusában futotta Newmarket pályáján, amit 175 másik viadal követett.

Pályafutása legnagyobb sikerét az akkor még Group 2-es besorolású King's Stand Stakes-ben aratta a 2004-es esztendőben, de 2003 és 2005 között háromszor haladt át másodikként a Nunthorpe Stakes (Gr1) célvonalán. Mindemellett kétszer volt dobogós a franciák legmagasabban jegyzett sprint versenyében, azaz a Prix de l'Abbaye de Longchamp (Gr1) futamában.

A Racing Post adatbázisát kissé megszűrve The Tatling karrierjének jelentősebb eredményei:

I. helyezés:

King's Stand Stakes (Gr2 - 2004)
King George Stakes (Gr3 - 2003)
Dubai IA World Trophy (Gr3 - 2004)

II. helyezés:

Nunthorpe Stakes (Gr1 - 2003/04/05)
Prix de l'Abbaye de Longchamp (Gr1 - 2004)
Cornwallis Stakes (Gr3 - 1999)
Prix de Saint-Georges (Gr3 - 2004)
Prix du Petit Couvert (Gr3 - 2004)
King George Stakes (Gr3 - 2005)
Flying Five Stakes (Gr-3 - 2005)

III. helyezés:

Prix de l'Abbaye de Longchamp (Gr1 - 2003)
Diadem Stakes (Gr2 - 2004)
King George Stakes (Gr3 - 2004)
Laurent-Perrier Champagne Sprint Stakes (Gr3 - 2005)

Amint azt Önök is láthatják The Tatling egykoron Group versenyek tömkelegében indult. Ma viszont egy wolverhampton-i Class 6-os (azaz hatod osztályú) hendikepben zárta igencsak hosszúra nyúlt pályafutását. Az "öreg harcos" utolsó versenyében fénykorát idézte, így nem csoda, hogy sokan megkönnyezték a nem mindennapi győzelmet. Ahogy mondani szokás, csak egyszer volt elől, de pont a legjobbkor, a célban (orrhosszal győzött). A futam videója a Racing Post weboldalán megtekinthető.

A ló trénere, Milton Bradley így értékelt: "Micsoda csodálatos történet. Tudom, ez csak egy kicsi verseny volt, de győzelemmel búcsúzott, ráadásul topsúlyt cipelt és a szélső startbokszok egyikéből indult. A mi szemünkben ő még mindig egy igazi sztár."

A tulajdonos, Darren Hudson-Wood nyilatkozata: "Egy másodperccel ezelőtt még sírtam örömömben. Nem számítottunk erre. Ha őszinte akarok lenne, azt kell mondjam, nem hittük, hogy akárcsak az első ötbe befér. Köszönet Mr. Bradley-nek!"

The Tatling Angliában 31 különböző pályán versenyzett, de megjárta Írországot, Franciaországot és Hongkongot is. 37 zsoké lovagolta (köztük például, hogy csak a legismertebbeket említsem: Darryll Holland, Richard Hughes, Ryan Moore, Frankie Dettori, Jamie Spencer, William Buick, Hayley Turner). Mai utolsó fellépése alkalmával Richard Kingscote lovagolta.